
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2.5 mm |
| Gender | Female |
| Connector Type | Housing |
| Number of Positions | 2 |
| Number of Rows | 1 |
Stock: 680
Distributors
pcbx
Unit Price$0.03120
Ext.Price$0.03120
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.03120 | $0.03120 |
| 10 | $0.01560 | $0.15600 |
| 50 | $0.01200 | $0.60000 |
| 100 | $0.01068 | $1.06800 |
| 500 | $0.00951 | $4.75500 |
| 1000 | $0.00861 | $8.61000 |
| 3000 | $0.00780 | $23.40000 |
| 5000 | $0.00706 | $35.30000 |
| 10000 | $0.00666 | $66.60000 |
| 30000 | $0.00629 | $188.70000 |
| 50000 | $0.00594 | $297.00000 |
